OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.11.2023

1. Dziś trzydziesta trzecia niedziela zwykła. Obchodzimy ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

2. Zbliżamy się do końca obecnego roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 26 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem – święto patronalne Akcji Katolickiej. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

3. Również w przyszłą niedzielę, na zakończenie Mszy Świętej o godz. 9:30, poświęcone zostaną opłatki na stół wigilijny, które będzie można nabyć w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiara za opłatki przeznaczona będzie na cele parafialne.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałekśw. Rafała Kalinowskiego – patrona Diecezji Sosnowieckiej;
  • we wtorekOfiarowanie Najświętszej Maryi Panny;
  • w środęśw. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej – najlepsze życzenia z tej okazji składamy naszemu organiście Panu Radosławowi;
  • w piątekśw. Andrzeja i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich.

5. W naszej parafii już od przyszłej niedzieli będzie można nabyć świece Wigilijne, przy których blasku zasiądziemy do wigilijnego stołu. Światło świecy wigilijnej to symbol oczekiwania na nadejście Chrystusa. Niech ich szczególny blask, który pozwoli rozpalić błysk nadziei w sercach i oczach potrzebujących, towarzyszy nam podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Świece, w tym roku, są do nabycia w cenie 10 zł mała i 20 zł duża. Przypominamy, że cena świecy Wigilijnej – nie jest ceną samej świecy – środki pozyskane ze sprzedaży świec pozwalają Caritas Diecezji Sosnowieckiej prowadzić i rozwijać dzieła miłosierdzia wobec potrzebujących.

6. W niedzielę za tydzień będziemy gościć kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej z racji Niedzieli Seminaryjnej. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej. Na godne i owocne przeżycie tego tygodnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.