OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2023

  1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy ustanowiony przez Papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich. Dzisiaj także w całym Kościele Powszechnym obchodzony jest XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – dotyczy to BLISKIEGO WSCHODU, gdzie od ponad miesiąca toczy się okrutna bratobójcza wojna. Na pomoc dla chrześcijan – tak bardzo doświadczonych na Bliskim Wschodzie – kolebce chrześcijaństwa – możemy w duchu ludzkiej solidarności złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu ze świątyni. Bóg zapłać.
  2. W tym tygodniu będziemy wspominać: 13 XI – świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski; 17 XI – św. Elżbietę Węgierską; 18 XI – bł. Karolinę Kózkównę.
  3. Za tydzień w III Niedzielę miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone będą na wsparcie naszej Parafii. „Bóg zapłać” za zrozumienie, życzliwość i ofiarność.
  4. Również w przyszłą Niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.
  5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  7. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości – Szczęść Boże!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.