OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 05.11.2023

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 2. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że kresem naszego ziemskiego pielgrzymowania jest wieczność. Biblijny autor przypomina, że modlitwa za zmarłych to myśl święta i pobożna. Dziękujemy wszystkim, którzy poprosili o modlitwę za zmarłych w naszym kościele „Bóg zapłać”.
 3. W sobotę – 11 listopada z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00. Zapraszamy wszystkich jak najliczniej do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej o godz. 9:00 odbędzie się przedstawienie z okazji Dnia Niepodległości przygotowane przez młodzież i dzieci SP 39.
 4. Kancelaria parafialna w sobotę – 11 listopada będzie nieczynna.
 5. Również w sobotę na Placu Papieskim o godz. 15:00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 6. W tym tygodniu będziemy wspominać: 09 XI rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki wszystkich kościołów świata; 10 XI – św. Leona Wielkiego; 11 XI – św. Marcina.
 7. Bóg zapłać Paniom Ani i Marioli za przyniesienie i posadzenie drzewek w naszym ogrodzie. Dziękujemy Panu Marcinowi byłemu ministrantowi za ofiarowanie chryzantem dla naszej Parafii.
 8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Lubelskiej za opiekę nad naszą świątynią w październiku, a na miesiąc listopad o taką samą pomoc zwracamy się do mieszkańców z ul. Mieleckiej.
 9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych współcześnie na całym świecie. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz szósty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości – Szczęść Boże!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.