OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 29.10.2023

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego.

2. Jutro i pojutrze ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. W środę, 1 listopada, uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej. Msze Święte w naszym kościele o godzinie 9:00, 11:00 i 18:00

4. W czwartek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w Dzień Zaduszny w naszym kościele o godz. 7:30 i 18:00. Zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę za naszych bliskich zmarłych!

5. Od 1 do 8 listopada – codziennie różaniec za zmarłych z wyczytywaniem wypominków oktawalnych o godz. 17:30 i Mszą Świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne i oktawalne. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17:00. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej

9. Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas przygotowało wiązanki na groby z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Wiązanki można nabyć przy wyjściu z kościoła.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości – Szczęść Boże!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.