OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 15.10.2023

1. Dziś w 28 Niedzielę Zwykłą w roku kościelnym obchodzimy XXIII Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek – przy wyjściu z kościoła – wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Jutro – 16 października przypada 45 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – dziękujemy Bogu za wieloletnią posługę Papieża – Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo przed Bożym Tronem, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego;
  • środa – święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • piątek – wspomnienie św. Jana Kantego.

3. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej.  Zapraszamy codziennie do świątyni na nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.

4. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o modlitwie, Mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki:

  • oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17:30 i Mszą Świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00
  • roczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 9:30

Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

5. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

6. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej, a obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.