OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 08.10.2023

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku liturgicznego.

2. W tym tygodniu patronuje nam: w piątek bł. Honorat Koźmiński.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII, odbędzie się we wtorek 10 października po Mszy Świętej wieczornej.

5. W sobotę, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczności wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. 

6. W najbliższą niedzielę, 15 października będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga młodzieży z małych miast i wsi – „Bóg zapłać” za ofiarność i życzliwość.

7. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone będą na wsparcie naszej Parafii – jak zawsze liczymy na Waszą życzliwość i ofiarność. Niech Bóg wynagrodzi Wam waszą hojność, otwartość oraz gotowość do pomocy.

8. Również w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o modlitwie, Mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki:

  • oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17:30 i Mszą Świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00
  • roczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą Świętą o godz. 9:30

Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

10. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13.Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej, a obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.