OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 01.10.2023

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu patronują nam: w poniedziałekświęci Aniołowie Stróżowiew środę – św. Franciszek z Asyżuw czwartek – św. Faustyna Kowalskaw sobotę – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa. 

3. W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00. Prosimy, aby dzieci, szczególnie te po Pierwszej Komunii Świętej, rozpoczęły nabożeństwo I Piątków Miesiąca.
  • Pierwsza sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego.

4. Rozpoczynamy październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali codziennie o godz. 17:30.

5. Spotkanie młodzieży z klas VI, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek 3 października po Mszy Świętej wieczornej. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

6. W sobotę 7 października przypada 15 rocznica śmierci księdza biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pierwszym pasterzu.

7. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek – z racji pierwszej niedzieli października na wsparcie działalności naszej Parafialnej i Diecezjalnej Caritas„Bóg zapłać” za życzliwość i ofiarność!

8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Koszalińskiej za opiekę nad naszą świątynią we wrześniu, a na miesiąc październik o taką samą pomoc zwracamy się do mieszkańców z ul. Lubelskiej.

9. Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki, zwrócił się z apelem do wszystkich wiernych i pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu, która odbywać się będzie w Rzymie, w dniach 4 – 29 październik 2023.

10. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Niepokalanej, a obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.