OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 22.10.2023

1. Dziś 29 Niedziela Zwykła. Pod hasłem „Misje sercem Kościoła” obchodzony jest w Kościele Powszechnym już po raz 97. Światowy Dzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary na tacę przeznaczymy na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

2. Przed nami ostatni różańcowy tydzień. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia codziennie o godz. 17:30. Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

3. W środę, 25 października po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

4. W sobotę, 28 października Parafialny Zespół Caritas i Szkolne Koło Caritas będzie przygotowywać wiązanki na groby z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Osoby, które chciałyby włączyć się w tę akcję, prosimy o kontakt z Panią Krystyną Pietruszka w Parafialnym Punkcie Caritas.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne i oktawalne.

  • roczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 9:30;
  • oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17:30 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00.

Troszcząc się o groby naszych bliskich, o kwiaty i znicze nie zapominajmy o tym co najważniejsze – o modlitwie za nich, o zamówieniu Mszy Świętej i wypominek. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

6. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

7. W minioną niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy 1270 zł. – „Bóg zapłać” za Waszą ofiarność!

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Bożej, a obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.