OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17.03.2024

 1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy część tego okresu liturgicznego, która będzie miała charakter pasyjny. Wszystkich, którzy w tym roku jeszcze nie uczestniczyli w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zapraszamy do udziału w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach.
 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz.17:30.
 3. W piątek, 22 marca, udamy się na Drogę Krzyżową ulicami naszej Parafii.
  O godzinie 17:00 wyruszamy sprzed kościoła. W tym dniu Droga Krzyżowa jest wspólna dla wszystkich. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Prosimy, aby zabrać ze sobą świece. Nabożeństwo przez wstawiennictwo św. Charbela przed Mszą Świętą wieczorną.
 4. Od wczoraj 16 do 24 marca 2024 r. w całej Polsce, także w naszej Parafii po każdej Mszy Świętej odmawiamy Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego.
 5. We wtorek – 19 marca będziemy obchodzić uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Patrona Kościoła Świętego.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Zapraszamy na uroczyste poświęcenie palm na początku każdej Mszy Świętej. W liturgii tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm na zewnątrz kościoła przed Mszą Świętą o 11:00 – zapraszamy wszystkich jak najliczniej!
 7. Bardzo prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni Wielkiego Postu. Codziennie – 20 minut przed Mszą Świętą możemy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
 8. Na środku naszej świątyni ustawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 9. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.