OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2023

1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

2. Dziś również w naszej parafii Niedziela Seminaryjna. Z tej racji gościmy kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej. Modlitwą i ofiarami wspieramy dzieło powołań kapłańskich oraz Wyższe Seminarium Duchowne.

3. W czwartek, 30 listopada przeżywać będziemy święto św. Andrzeja Apostoła.

4. W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00;
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wypełnijmy go czuwaniem, modlitwą, nawróceniem i zaangażowaniem w służbę Chrystusowi, który przychodzi do nas także w drugim człowieku. Szczególną formą naszego czuwania niech będzie uczestnictwo w Roratach i rekolekcjach parafialnych, które rozpoczniemy 10 grudnia w drugą Niedzielę Adwentu. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

6. Od dzisiaj możemy nabyć świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dużą za 20 zł., a małą za 10 zł. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oznacza nadzieję na lepszy los dla setek tysięcy dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia. Finansowanie posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świątecznych świec Caritas.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.