OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA. Chcemy razem z całym stworzeniem dziękować za dzieło odkupienia, za Chrystusowe zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Tak jak niewiasty i Apostołowie biegniemy do grobu, który jest pusty, próbujemy zrozumieć to, co się wydarzyło tej nocy i tego poranka. I chcemy wołać: „Zmartwychwstał już Chrystus, Pan mój i nadzieja!”.

I od tego pustego grobu Drogim Parafianom i Gościom przekazujemy najserdeczniejsze życzenia, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

2. Pragniemy podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji i Grób Pański. Serdeczne „Bóg zapłać”.   

3. Dziś Msze Święte o godz.: 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego codziennie po każdej Mszy Świętej.

4. Jutro Poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę o 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00. Taca będzie przeznaczona na wsparcie uczelni katolickich i wydziałów teologicznych. Cała paschalna oktawa – do przyszłej niedzieli włącznie ma szczególnie uroczysty charakter. Z racji oktawy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. 

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy Świętej wieczornej.

6. We wtorek, 2 kwietnia z okazji rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, odbędzie się modlitewne spotkanie na Placu Pieskim o godz. 19:00.

7. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Na Mszy Świętej o godz. 11:00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszej świątyni relikwie św. Siostry Faustyny. Po południu o godz. 15:00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Ze słowami z wielkanocnej sekwencji: „Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy” z Bożym błogosławieństwem i wielkanocnym pozdrowieniem idźmy świętować do naszych rodzin: do naszych bliskich i do naszych domów. Pięknych, radosnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego! Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.