OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 24.03.2024

  1. Dziś Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na początku każdej Mszy Świętej. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą świętą o godz. 11:00. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy obchód Wielkiego Tygodnia.
  2. Wielki Tydzień, przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. W Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę zapraszamy wszystkich do licznego i czynnego udział w bogatej liturgii tego czasu. W Wielkim Tygodniu okazja do spowiedzi codziennie pól godziny przed Mszą Świętą.
  3. Triduum Paschalne rozpoczniemy w Wielki Czwartek Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00. . Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godz. 20:00.
  4. Wielki Piątek jest dniem śmierci Chrystusa. W tym dniu nie odprawiamy Mszy św., ale trwamy na modlitwie, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela. Droga Krzyżowa o godz. 17:30, następnie o godz. 18:00 uroczysta Liturgia Męki Pańskiej z czytaniem Pasji, adoracją krzyża i Komunią świętą. Podczas liturgii będzie można złożyć ofiarę, która zostanie przeznaczona na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja całą noc i cały dzień Wielkiej Soboty.

Do adoracji zapraszamy:

Od godz. 21:00 – 22:00 młodzież

22:00 – 24:00 wszystkie wspólnoty

24:00 – 2:00 parafian z ul. Lubelskiej

2:00 – 4:00 parafian z ul. Koszalińskiej

4:00 – 6:00 parafian z ul. Mieleckiej

6:00 – 8:00 parafian z ul. Łomżyńskiej

Spowiedź św. podczas adoracji od godz. 21:00 – 24:00.

5. Przypominamy że w Wielki Piątek wszystkich między 18. a 60. rokiem życia obowiązuje post ścisły, czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych i spożycie trzech posiłków, w tym jednego do syta. Osoby, które ukończyły 14 lat, obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zachęcamy do zachowania wstrzemięźliwości także w Wielką Sobotę do Mszy świętej Wigilii Paschalnej.

6. Wielka Sobota jest dniem ciszy Kościoła po śmierci Zbawiciela. Zapraszamy serdecznie na adorację Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny co pół godziny od 8:00 – 13:00 i po południu o godz. 17:00, 17:30 i 18:00, a następnie dalsza część adoracji do godz. 20:00. Podczas poświęcenia pokarmów będzie można podzielić się produktami żywnościowymi ze święconki z najbardziej potrzebującymi, czy też złożyć ofiarę na rzecz Parafii.

7. Uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 20:00. Prosimy przyjść ze świecami. Na zakończenie Liturgii procesja rezurekcyjna, przejdziemy ul. Lubelską i Koszalińską. Prosimy o pełną asystę.

8. 7 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego nas Mszy Świętej o godz. 11:00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszej Parafii relikwie św. Siostry Faustyny. Aby przygotować się duchowo do tak wielkiego wydarzenia rozpoczniemy w Wielką Sobotę nowennę do Miłosierdzia Bożego.

9. Na środku naszej świątyni wystawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane przy krzyżu przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za dotychczasowe ofiary – serdeczne „Bóg zapłać”. 

10. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.