OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY 31.12.2023

1. Dziś Niedziela Świętej Rodziny, i jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po każdej Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem za mijający rok.

2. W poniedziałek, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2024. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00.

3. We wtorek, 02 stycznia, wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

4. W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy Świętej wieczornej

5. W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msze Święte w naszym kościele godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Tego dnia pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara (C + M + B), dodając cyfry roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 zapraszamy na wspólne kolędowanie w wykonaniu dzieci i młodzieży SP 39.

7. Parafia Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana razem z Legionem Maryi, organizuje na rok 2024 dwie pielgrzymki. Pierwsza do Gruzji i Armenii w terminie 27.06 – 06.07.2024 r., druga do Fatimy w terminie 14 – 28.09.2024r. Więcej informacji oraz zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.