OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU - WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA 24.12.2023

  1. Dzisiaj ostatnia niedziela adwentowego przygotowania na przyjście Pana, a jednocześnie Wigilia Bożego Narodzenia. W związku z przypadającą dzisiaj Wigilią nie będzie Mszy Świętej o godz. 18:00.
  2. Zasiadając do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
  3. Pasterka o godz. 24:00 – zapraszamy wszystkich! Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.
  4. W poniedziałek, 25 grudniauroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego godz. 8:00, 9:30, 11:00 i 18:00, podobnie w drugi dzień świąt, we wtorek, 26  grudnia, w święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika.
  5. W środę, 27 grudnia, święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. Natomiast w czwartek, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków Męczenników.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny, a jednocześnie ostatni dzień roku kalendarzowego 2023. Po każdej Mszy Świętej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem za mijający rok.
  7. Przy wyjściu z kościoła możemy jeszcze nabyć świece Caritasu i opłatki. 
  8. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w tradycyjnej formie tak jak to było w ubiegłym roku. Kolędowanie rozpoczniemy 28 grudnia od ul. Lubelskiej.  Niech to będzie okazja do rozmowy o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Jeżeli chcemy złożyć tzw. „ofiarę na kościół” należy to zaznaczyć i złożyć w osobnej kopercie. Plan kolędy wywieszony jest na tablicach ogłoszeń oraz podany na stronie internetowej naszej Parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Na radosne przeżycie wieczerzy wigilijnej i zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim z serca błogosławimy…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.