OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03.03.2024

1. Dziś trzecia niedziela Wielkiego PostuRozpoczęliśmy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. W niedzielę Msze św. wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek, wtorek i środę Msze św. o godz. 9:30 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna w środę pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Prosimy, aby przygotować się rzetelnie do spowiedzi świętej i nie odkładać jej na później. W środę również na Mszy Świętej o godz. 9:30 i 18:00 odbędzie się obrzęd namaszczenia chorych. Pomóżmy osobom starszym i chorym w dotarciu do kościoła. Pamiętajmy aby przyjąć sakrament namaszczenia chorych trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Ofiary zbierane na tacę od poniedziałku do środy przeznaczone będą dla Księdza Rekolekcjonisty. Szczegółowy program rekolekcji rozwieszony jest w gablotach ogłoszeniowych oraz umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.

2. Równocześnie z rekolekcjami parafialnymi odbędą się rekolekcje szkolne dla uczniów SP 39. Zajęcia rekolekcyjne odbędą się w kościele według programu dla poszczególnych grup wiekowych, który znany jest w szkole.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy serdecznie na nabożeństwa pasyjne:

  • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30.
  • W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30.

Przypominamy, że za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

4. W poniedziałek, 4 marca przypada święto św. Kazimierza, królewicza. 7 marca przypada pierwszy czwartek miesiąca – po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00. W piątek, 8 marcaMiędzynarodowy Dzień Kobiet.

5. Na środku naszej świątyni ustawiony jest do adoracji krzyż. Ofiary składane do koszyczka przy nim się znajdującego, przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Przy tej okazji dziękujemy wspólnotom działającym przy naszej parafii: Legionu Maryi, Honorowej Straży NSPJ i Róży Biczowania Pana Jezusa za złożoną na ten cel ofiarę. Każda z tych wspólnot wpłaciła po 50 zł.

6. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w lutym, a na miesiąc marzec o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.

7. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.