OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2023

1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent, który przygotuje nas do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Hasłem rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku liturgicznego są słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

2. Od jutra tradycyjne Roraty ku czci Najświętszej Maryi Panny, które celebrować będziemy od poniedziałku do piątku o godz. 18:00. W tym roku na Roratach będziemy budowali w naszych sercach stajenkę dla Dzieciątka Jezus. Pomoże nam w tym św. Franciszek, który 800 lat temu pierwszy zbudował stajenkę w miejscowości Greccio we WłoszechJutro dzieci otrzymają specjalną planszę, a potem codziennie nowy obrazek. Zapraszamy do licznego udziału dzieci wraz z rodzicami; dzieci przychodzą z lampionami i uczestniczą w procesji na wejście.

3. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Zachęcamy do podjęcia osobistych wyrzeczeń, uporządkowania swoich spraw, zatrzymania się i głębszej refleksji nad swoim postępowaniem i relacjami. Szczególną okazją do tego będą rekolekcje adwentowe, które rozpoczniemy w przyszłą Niedzielę 10 grudnia. W niedzielę Msze Święte wg stałego porządku, natomiast w poniedziałek i wtorek o godz. 9:00, 16:30 i 18:00. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek (12 grudnia) pół godziny przed każdą Mszą Świętą. We wtorek na zakończenie rekolekcji na Mszy Świętej o godz. 18:00
Bp Senior Piotr Skucha przekaże relikwie św. Charbela dla naszej Parafii.
Szczegółowy program rekolekcji będzie rozwieszony w gablotach ogłoszeniowych.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VI i VII odbędzie się w czasie rekolekcji adwentowych 11 i 12 grudnia o godz. 16:30.

5. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Okolicznościowa świeca jest symbolem pamięci o najsłabszych i potrzebujących naszej pomocy. Świece w cenie 10 zł. za małą i 20 zł. za dużą, można nabyć po każdej Mszy Świętej. Opłatki wigilijne w dalszym ciągu można nabyć przy wyjściu z kościoła i w kancelarii parafialnej.

6. Jak co roku Parafialny Zespół Caritas organizuje paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej Parafii. Od dzisiejszej niedzieli można przynosić produkty żywnościowe potrzebne do przygotowania tych paczek. Za dobre serce serdecznie dziękujemy.

7. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:

  • w poniedziałekśw. Barbarę, patronkę górników oraz osób ciężko pracujących i narażonych na utratę życia;
  • w środęśw. Mikołaja, znanego z wielkiej hojności. Pamiętajmy w tym dniu o naszych najmłodszych;
  • w czwartekśw. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątekUroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte w naszej świątyni o godz. 9:00 i 18:00. Podczas każdej Mszy Świętej będzie możliwość dokonania duchowej adopcji dziecka poczętego. O godz. 12:00 rozpocznie się tzw. „Godzina Łaski”. Wszystkich, którzy będą mogli przyjść w Godzinę Łaski serdecznie zapraszamy do naszego kościoła. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja do godz. 21:00.

9. W przyszłą niedzielę 10 grudnia będziemy obchodzić dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na ten cel.

10. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w listopadzie, a na miesiąc grudzień o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.