Pielgrzymka do Meksyku

PIELGRZYMKA do MEKSYKU TERMIN: 10-21.11.2019
10.11.2019 1 DZIEŃ : POLSKA – MIASTO MEKSYK Spotkanie na lotnisku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo bagażowa i wylot w kierunku Meksyku o godzinie 06:20 na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje.
Przylot do miasta Meksyk o godzinie 18:40. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.
11.11.2019 2 DZIEŃ : ZOCALO – XOCHIMILKO Śniadanie. Przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo - główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion Część dalsza zwiedzania - Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera.
Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry.
Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Pod koniec dnia przejazd do Xochimilco z obiadokolacją na łodzi przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.
12.11.2019 3 DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE
Śniadanie. Plac Trzech Kultur miejsce gdzie Jana Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe.
Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie” Kaplica DER CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki gdzie znajdują się Piramida Słońca,
Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami na ścianach jedyna budowla która zachowała oryginalną dekorację z czasów prekolumbijskich. Obiadokolacja przy Piramidach. Nocleg w mieście Meksyk.
13.11.2019 4 DZIEŃ: TENANGO DEL AIRE – OAXACA Śniadanie. Przejazd do Tenango del Aire. Miejsce misji polskich Palotynów. Msza święta. Spotkanie z księżmi i poznanie historii misji. Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu.
14.11.2019 5 DZIEŃ: MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEOTITLAN Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych.
Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej - szwedzki stół. Nocleg w hotelu. (Tego dnia msza święta będzie rano w kościele w Oaxaca, albo w Mitli. zależy od dostępności)
15.11.2019 6 DZIEŃ: OAXACA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA Śniadanie.
Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Dojazd doPuebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.
16.11.2019 7 DZIEŃ : PUEBLA – CACAHUAMILPA – TAXCO Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa jedna z najpiękniejszych jaski synnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa, gdzie śpiewał, miedzy innymi, Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.
17.11.2019 8 DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca . Msza Święta w kościele św Pryski. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu.
18.11.2019 9 DZIEŃ : ACAPULCO Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia, słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.
19.11.2019 10 DZIEŃ: ACAPULCO Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Wieczorem przejazd na skoki Quebrada. Nocleg.
20.11.2019 11 DZIEŃ : ACAPULCO Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg.
21.11.2019 12 DZIEŃ : ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK Śniadanie.
Przejazd do Vista Hermosa – Hacjenda, która należała do Korteza – produkowała Trzcinne cukrow. zwiedzanie hacjendy i jej piwnic. Msza Święta w kaplicy na terenie hacjendy.
Obiad w hacjendzie. Przejazd do miasta Meksyk (jeśli czas pozwoli pożegnamy się z Guadalupe ) Transfer na lotnisko odlot do Polski.
22.11.2019 13 DZIEŃ : POLSKA Powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki
Cena: 7400.00 PLN + 220$-( wg kursu na dzień 31.12.2018) +14 zł Fundusz Gwarancyjny
Organizator nie wyklucza wzrostu kosztu z uwagi na wzrost ceny $
Cena zawiera: Bilet lotniczy- Warszawa-Meksyk –Warszawa. Autokar- Sosnowiec-Warszawa -Sosnowiec
W Meksyku w czasie zwiedzania dwa posiłki dziennie. Noclegi w hotelach 3*
Hotel Acapulco all-inclusive. Ubezpieczenie (KL, NW, bagaż).
Opieka pilota oraz przewodników lokalnych. Codzienna msza święta, opieka kapłana w czasie trwania pielgrzymki.
Cena nie zawiera :
Osobistych wydatków (minibar, telefon). Wydatków wszystkich innych nie wymienionych w programie. Ubezpieczenia od chorób przewlekłych. Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.
ZAPRASZAMY NA PIELGRZYMKĘ DO JEDNEGO Z NAJWIĘKSZYCH MIEJSC KULTU WIZERUNKU MATKI BOŻEJ,
Zapisy przyjmuje – ks. RYSZARD Pietrzak  w kancelarii parafialnej Tel 601488786
Stanisława Dramińska Legion Maryi Tel.607169346 w każdy poniedziałek po mszy św. o godz.18.00
e-mail: stanislawadraminska@interia.pl
www.lm.sosnowiec.pl   www.jezusnajwyzszywiecznykaplan.pl
Przy zapisie należy dokonać wpłaty 1000 zł
Pozostała Kwota rozłożona jest na raty:
-  30.04.2019 1000,zł
-  30.06.2019 2000.zł
-  30.09.2019 3400 zł +220$
ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

 

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.