OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA 06.11.2022

1. Dziś trzydziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. Różaniec z wypominkami oktawalnymi odprawiamy codziennie, do wtorku 8 listopada o godz. 17:30, a po różańcu – Msza św. oktawalna. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że kresem naszego ziemskiego pielgrzymowania jest wieczność. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w środę – rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki wszystkich kościołów świata;
  • w czwartek – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w piątek – św. Marcina z Tours, biskupa;
  • w sobotę – św. Jozafata, biskupa i męczennika.

4. W piątek – 11 listopada z okazji 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9:00 i 18:00. W tym dniu obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

5. Kancelaria parafialna w piątek – 11 listopada będzie nieczynna.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Lubelskiej za opiekę nad naszą świątynią w październiku, a na miesiąc listopad o taką samą pomoc zwracamy się do mieszkańców z ul. Mieleckiej.

7. Legion Maryi organizuje 9 dniową pielgrzymkę Śladami Świętego Charbela z Libanu w terminie od 13.06 – 21.06.2023 r.Koszt pielgrzymki 2350 zł. plus 850 dolarów. Więcej informacji i zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej.

8. Za tydzień w naszej Parafii odbędzie się Zlot Generalny Legionu Maryi, z tej okazji zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. Przemysława Lecha Rzecznika prasowego Diecezji Sosnowieckie.

9. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła prosimy o ofiary do puszek – „Bóg zapłać” za życzliwość. Także tego dnia będziemy obchodzić już po raz piąty ustanowiony przez papieża Franciszka Światowy Dzień Ubogich.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest kalendarz diecezjalny na Nowy Rok Pański 2023 w cenie 10 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego całego tygodnia – „Szczęść Boże”!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.