OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 30.10.2022

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W poniedziałek, 31 października, ostatnie w tym miesiącu nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie.

3. We wtorek, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy Świętej. Msze święte w kościele o godzinie 9:00, 11:00 i 18:00.

4. W środę, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W tym dniu pamiętamy o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności i w czyśćcu oczekują wiecznego zjednoczenia z Panem. Msze święte w Dzień Zaduszny będą sprawowane o godz. 7:30 i 18:00.

5. Od 1 do 8 listopada – codziennie różaniec za zmarłych z wyczytywaniem wypominków oktawalnych o godz. 17:30 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

6. Przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie cmentarza oraz modlitwa za zmarłych. Ponadto: brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki – roczne i oktawalne. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. W tym tygodniu przypadają:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź od godz. 17:00. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej

9. Legion Maryi organizuje 9 dniową pielgrzymkę Śladami Świętego Charbela z Libanu w terminie od 13.06 – 21.06.2023 r.Koszt pielgrzymki 2350 zł. plus 850 dolarów. Więcej informacji i zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej.

10. Zachęcamy czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest kalendarz diecezjalny na Nowy Rok Pański 2023 w cenie 10 zł.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości. Niech dobry Bóg obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami – Szczęść Boże!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.