OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 23.10.2022

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym obchodzona jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W piątek, 28 października patronują nam święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz. Według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.
  3. Powoli dobiega końca październik – miesiąc różańca świętego. Zapraszamy codziennie o godz. 17:30 na nabożeństwo różańcowe. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?
  4. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W dalszym ciągu przyjmujemy na wypominki roczne i oktawalne.
  • roczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 9:30;
  • oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączonez modlitwą różańcową o godzinie 17:30 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00.

5. Troszcząc się o groby naszych bliskich, o kwiaty i znicze nie zapominajmy o tym co najważniejsze o modlitwie w intencji naszych drogich zmarłych. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

6. Parafialny Zespół Caritas organizuje konkurs na najładniejszą wiązankę i stroik na Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Warsztaty odbędą się w dolnym kościele w czwartek, 27 października od godz. 14:00. Zapraszamy serdecznie dzieci, młodzież i rodziców. Na zakończenie warsztatów przygotujemy grill dla wszystkich uczestników.

7. Legion Maryi organizuje 9 dniową pielgrzymkę Śladami Świętego Charbela z Libanu w terminie od 28.04 – 06.05.2023 r.Koszt pielgrzymki 2350 zł. plus 850 dolarów. Więcej informacji i zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej.

8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej, a obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Niech dobry Bóg obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.