OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 09.10.2022

1.Dziś XXVIII niedziela zwykła w ciągu roku.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • czwartek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera;
  • sobota – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4. W piątek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

5. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada 44. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga młodzieży z małych miast i wsi – „Bóg zapłać” za ofiarność i życzliwość.

6. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Turzy Śląskiej w dniu 22.10.2022 r. Koszt pielgrzymki 45 zł. w tym przejazd i ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 6:00 spod placu naszego kościoła. Więcej informacji u Pani Stanisławy Dramińskiej.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o modlitwie, Mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki:

  • oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17:30 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00
  • roczne - czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 9:30

Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

8. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby parafii.

9. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej, a obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Niech dobry Bóg obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.