OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.10.2022

1. Dziś XXVII niedziela zwykła w ciągu roku, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • wtorek – św. Franciszka z Asyżu;
  • środa – św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • piątek – Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. W tym dniu przypada 14 rocznica śmierci księdza biskupa Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w modlitwach o naszym pierwszym pasterzu.

3. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:00. Prosimy, aby dzieci, szczególnie te po Pierwszej Komunii Świętej, rozpoczęły nabożeństwo I Piątków Miesiąca.

4. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

5. Spotkanie młodzieży z klas VI, która rozpoczyna przygotowanie do sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek 4 października po Mszy św. wieczornej. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Koszalińskiej za opiekę nad naszą świątynią we wrześniu, a na miesiąc październik o taką samą pomoc zwracamy się do mieszkańców z ul. Lubelskiej.

7. Przy wyjściu z kościoła prosimy dzisiaj o ofiary do puszek – z racji pierwszej niedzieli października na wsparcie działalności naszej parafialnej i diecezjalnej Caritas – „Bóg zapłać” za życzliwość i ofiarność!

8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego, a obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom błogosławionej niedzieli. Niech dobry Bóg obdarza nas potrzebnymi łaskami.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.