OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA 16.10.2022

1 Dziś XXIX niedziela zwykła w ciągu roku. Dziś również przypada 44 rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową i kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek – przy wyjściu z kościoła – wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • poniedziałek – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
  • wtorek – święto św. Łukasza, ewangelisty;
  • czwartek – św. Jana Kantego, prezbitera;
  • sobota – św. Jana Pawła II, papieża.

3. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe odprawiamy codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w tym nabożeństwie.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII we wtorek po Mszy św. wieczornej, ok.18:40.

5. Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Turzy Śląskiej w dniu 22.10.2022 r. Koszt pielgrzymki 45 zł. w tym przejazd i ubezpieczenie. Wyjazd o godz. 6:00 spod placu naszego kościoła. Więcej informacji u Pani Stanisławy Dramińskiej.

6. Trwają zapisy na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. W grupie diecezjalnej jest jeszcze 14 wolnych miejsc. Wylot z Krakowa 23.07, powrót 9.08. Szacunkowy koszt 3.500 - 4.200 zł w zależności od ceny pakietu pielgrzyma i kursu euro. Szczegółowe informacje i zapisy u ks. Szymona Wojciechowskiego. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających i zainteresowanych wyjazdem w niedzielę 30 października o godz. 19:00 w par. MB Fatimskiej w Sosnowcu.

7. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o modlitwie, Mszy świętej i komunii świętej w intencji naszych drogich zmarłych. Jak co roku przyjmujemy na tradycyjne wypominki:

  • oktawalne – czytane przez osiem dni od 1 – 8 listopada połączone z modlitwą różańcową o godzinie 17:30 i Mszą świętą za tych zmarłych o godzinie 18:00
  • roczne – czytane w każdą niedzielę przed Mszą świętą o godz. 9:30

8. Zachęcamy wszystkich do takiej formy modlitwy za zmarłych. Karteczki na wypominki można zabrać przy wyjściu z kościoła.

9. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Dziękujemy także tym, którzy systematycznie wspierają naszą parafię ofiarami składanymi na tacę a także wpłatami na konto parafialne.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego oraz opieki Matki Najświętszej, a obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli. Niech dobry Bóg obdarza nas wszystkich potrzebnymi łaskami.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.