OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 17.09.2023

1. Dziś w dwudziestą czwartą niedzielę zwykłą przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Jednocześnie obchodzimy kolejną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku.

2. Dziś przed sosnowiecką Katedrą rozpocznie się o godz. 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” Marsz przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Do udziału w Marszu zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać świadectwo życia małżeńskiego i rodzinnego oraz potwierdzić, że najważniejszymi wychowawcami dzieci są rodzice.

3. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • poniedziałek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika;
  • środa – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, i Towarzyszy;
  • czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
  • sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.

4. Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie odbędą się w sobotę 14 października br. o godz. 12:00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2023 r. obchodzą 25., 50. lub 60. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa i zamówili Mszę Świętą rocznicową we własnej Parafii. Tegoroczni Jubilaci mogą zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy Świętej jak również w kancelarii parafialnej do 22 września.

5. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę odbędzie się w dniach 23 – 24 września br., pod hasłem „Świętość w codzienności”. Zapraszamy chętne rodziny do indywidualnej pielgrzymki do Jasnogórskiej Pani.

6. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia z pamięcią w modlitwie, a obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.