OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA 11.09.2022

1. Dziś XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. W Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • wtorek – św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30;
  • czwartek – NMP Bolesnej;
  • piątek – świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.We wtorek, 13 września, po wieczornej Mszy św. odbędzie się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie młodzieży z klasy VII przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Na to spotkanie zapraszamy również rodziców.

3. W środę, 14 września z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy obchodzić będziemy Dzień Modlitw za Ukrainę: Ufajmy, że wspólna modlitwa wyjedna dar sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy i będzie jednym z wyrazów solidarności Europy z narodem ukraińskim.

4. W niedzielę 18 września przed sosnowiecką Katedrą rozpocznie się o godz. 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” Marsz przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele – zachęcamy do udziału.

5. Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie odbędą się w sobotę 15 października br. o godz. 10:00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2022 r. obchodzą 25., 50. lub 60. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa i zamówili Mszę św. rocznicową we własnej parafii. Tegoroczni jubilaci mogą zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy św. jak również w kancelarii parafialnej do 20 września.

6. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby parafii.

7. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci klas III, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

8. Rocznica I Komunii Świętej dla uczniów klas V odbędzie się w niedzielę 25 września na Mszy św. o godz. 11:00. Więcej szczegółów podamy w następną niedzielę.

9. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.