OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2023

 1. Dzisiaj dwudziesta trzecia niedziela zwykła w roku liturgicznym. W Markowej na Podkarpaciu ma miejsce beatyfikacja rodziny Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci.

2. Dziś również w Kościele w Polsce rozpoczyna się Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca” i Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W naszej modlitwie prosimy Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

3. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • środa - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • czwartek - święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 17:30;
  • piątek - NMP Bolesnej;
  • sobota - świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

4. Diecezjalne Jubileusze Małżeńskie odbędą się w sobotę 14 października br. o godz. 12:00 w bazylice NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Tradycyjnie Ksiądz Biskup pragnie zaprosić imiennie do udziału w uroczystości małżonków, którzy w 2023 r. obchodzą 25., 50. lub 60. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa i zamówili Mszę Świętą rocznicową we własnej Parafii. Tegoroczni Jubilaci mogą zapisywać się w zakrystii po każdej Mszy Świętej jak również w kancelarii parafialnej do 22 września.

5. W przyszłą niedzielę, 17 września po Mszy Świętej o godz. 11:00 odbędzie się pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej w naszej Parafii.

6. W przyszłą niedzielę – trzecią miesiąca, ofiary na tacę przeznaczone będą na wsparcie naszej Parafii – jak zawsze liczymy na Waszą życzliwość i ofiarność. Niech Bóg wynagrodzi Wam waszą hojność, otwartość oraz gotowość do pomocy.

7. Również w przyszłą niedzielę przed sosnowiecką Katedrą rozpocznie się o godz. 15:00 Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem „Mama i tata – najlepsi wychowawcy świata!” Marsz przejdzie do parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego i zakończy się festynem rodzinnym na placu przy kościele. Do udziału w Marszu zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać świadectwo życia małżeńskiego i rodzinnego oraz potwierdzić, że najważniejszymi wychowawcami dzieci są rodzice.

8. Można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, składamy najlepsze życzenia z pamięcią w modlitwie, a obecnym na Mszy Świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia. 

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.