OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 03.09.2023

 1. Dzisiaj dwudziesta druga niedziela zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy dzień imienin księdza bpa Grzegorza Kaszaka. Pamiętajmy o modlitwie aby dobry Bóg darzył naszego Pasterza obficie swoim błogosławieństwem, a święty patron nieustannie wypraszał potrzebne łaski.
 2. Dziś również pierwsza niedziela miesiąca, po Mszy Świętej adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
 3. W poniedziałek, 4 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców, wychowawców, nauczycieli i katechetów na Mszę Świętą w przyszłą niedzielę, 10 września o godz. 11:00. Podczas Mszy świętej będziemy wspólnie prosić o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na cały rok szkolny, a najmłodszym poświęcimy tornistry i przybory szkolne.
 4. W środę, 6 września w kościele pw. św. Stanisława BM w Czeladzi odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych do Matki Bożej Pocieszenia. Msza Święta o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. bpa Grzegorza Kaszaka z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Zapraszamy na to modlitewne spotkanie zwłaszcza osoby dotknięte cierpieniem i chorobami. 
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja do godz. 21:00.
 6. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
 7. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w sierpniu, a na miesiąc wrzesień o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.
 8. Legion Maryi organizuje jednodniową pielgrzymkę na Jasną Górę do Matki Bożej Królowej Polski w Częstochowie w dniu 09 września. Wyjazd o godz. 6:30 spod naszego kościoła. Więcej informacji na plakacie w gablocie ogłoszeniowej.
 9. Od dzisiejszej niedzieli można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
 10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.