OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA 30.07.2023

1. Dziś siedemnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • w poniedziałek, 31 lipca – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera;
  • we wtorek, 1 sierpnia – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
  • w piątek, 4 sierpnia – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera;
  • w niedzielę, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego.

3. W tym tygodniu przypadają również:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00. Nie ma Mszy św. porannej;
  • I piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy ludzkości. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź od godz. 17:30;
  • I sobota miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po wieczornej Mszy św.

4. We wtorek rozpoczyna się miesiąc sierpień – czas szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie.

5. W środę, 2 sierpnia – w dzień MB Anielskiej – przypada odpust Porcjunkuli. Można uzyskać odpust zupełny spełniając następujące warunki: stan łaski uświęcającej, Komunia św., nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach ojca świętego (Ojcze nasz i Wierzę w Boga) oraz brak przywiązania do najmniejszego nawet grzechu.

6. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tradycyjnie odbywać się ona będzie w dniach od 23 do 25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymkowe, 20 sierpnia o godz. 18:30 w kościele św. Joachima w Sosnowcu. Koszt pielgrzymki ok. 110 zł. Zapisy bezpośrednio u ks. Rafała Pietruszki w Parafii św. Joachima lub przez tel.: 664 199 345.

7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej. Nasza pielgrzymka została zaplanowana w dniach 8 – 10 września. Koszt pielgrzymki 540 zł. Zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej. Więcej informacji na plakatach znajdujących się w gablotach ogłoszeniowych.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy Błogosławionej niedzieli i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnych urlopów, bezpiecznego wypoczynku oraz umocnienia sił fizycznych i duchowych. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.