OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 23.07.2023

  1. Dziś szesnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W dzisiejszą niedzielę w całym Kościele powszechnym obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.
  3. Dzisiaj także w związku ze wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. błogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  4. W tym tygodniu wspominamy: 24 lipca – św. Kingę. 26 lipca – Świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. 29 lipca – Świętych Martę, Marię i Łazarza.
  5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym zmienił się porządek odprawiania Mszy świętych w naszej Parafii. W niedziele Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Natomiast w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek o godz. 7:30.
  6. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Tradycyjnie odbywać się ona będzie w dniach od 23 do 25 sierpnia. Spotkanie przed pielgrzymkowe, 20 sierpnia o godz. 18:30 w kościele św. Joachima w Sosnowcu. Koszt pielgrzymki ok. 110 zł. Zapisy bezpośrednio u ks. Rafała Pietruszki w Parafii św. Joachima lub przez tel.: 664 199 345.
  7. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej. Nasza pielgrzymka została zaplanowana w dniach 8 – 10 września. W programie pielgrzymki zwiedzanie sanktuariów maryjnych oraz udział w beatyfikacji. Koszt pielgrzymki 540 zł. w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa śniadania, dwie obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu do muzeum. Zapisy do 31 lipca u Pani Stanisławy Dramińskiej. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na plakatach znajdujących się w gablotach ogłoszeniowych.
  8. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej Parafii.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych, opieki świętych patronów i Matki Najświętszej, a wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do domu.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.