OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XV NIEDZIELA ZWYKŁA 16.07.2023

  1. Dziś piętnasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.
  2. W sobotę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
  3. W przyszłą niedzielę, 23 lipca, przypada trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W naszej wspólnocie mamy wiele osób w podeszłym wieku, tym bardziej i nie tylko w tę przyszłą niedzielę bądźmy blisko nich i polecajmy ich szczególnej opiece opatrzności Bożej.
  4. Również w przyszłą niedzielę rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. MIVA Polska zaprasza wszystkich kierowców do udziału w „Akcji św. Krzysztof – 1 grosz za 1 km szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy”. W związku z tym w przyszłą sobotę po Mszy św. wieczornej i w niedzielę po każdej Mszy św. będziemy błogosławić kierowców i pojazdy mechaniczne. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym zmienił się porządek odprawiania Mszy świętych w naszej Parafii. W niedziele Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Natomiast w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek i sobota o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek o godz. 7:30.
  6. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej. Nasza pielgrzymka została zaplanowana w dniach 8 – 10 września. W programie pielgrzymki zwiedzanie sanktuariów maryjnych oraz udział w beatyfikacji. Koszt pielgrzymki 540 zł. w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa śniadania, dwie obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu do muzeum. Zapisy do 31 lipca u Pani Stanisławy Dramińskiej. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na plakatach znajdujących się w gablotach ogłoszeniowych.
  7. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje życzymy bezpiecznej podróży i nabrania nowych sił do pełnienia swoich obowiązków. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.