OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 02.07.2023

1. Dziś trzynasta niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • poniedziałek, 03 lipca – św. Tomasz Apostoł;
  • czwartek, 06 lipca – bł. Maria Teresa Ledóchowska; 
  • sobota, 08 lipca – św. Jan z Dukli.

3. W tym tygodniu przypada:

  • pierwszy czwartek miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00;
  • pierwszy piątek miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Spowiedź w kościele od godz. 17:30.

4. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia zmienia się porządek Mszy świętych w naszej Parafii. W niedziele Msze św. sprawowane są o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Natomiast w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek i sobota Msze św. o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek o godz. 7:30. Wyjątek stanowi pierwszy czwartek miesiąca, Msza św. o godz. 18:00.

5. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 r. w Markowej. Nasza pielgrzymka została zaplanowana w dniach 8 – 10 września. W programie pielgrzymki zwiedzanie sanktuariów maryjnych oraz udział w beatyfikacji. Koszt pielgrzymki 540 zł. w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa śniadania, dwie obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu do muzeum. Zapisy do 31 lipca u Pani Stanisławy Dramińskiej. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na plakatach znajdujących się w gablotach ogłoszeniowych.

6. Serdeczne Bóg zapłać Parafianom z ul. Koszalińskiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w czerwcu, a na miesiąc lipiec o taką samą pomoc prosimy Parafian z ul. Lubelskiej.

7. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa taca z dzisiejszej niedzieli, w całości przeznaczona jest na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej, a wyjeżdżającym na urlopy i wakacje – dobrego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domu.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.