OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XII NIEDZIELA ZWYKŁA 25.06.2023

1. Dziś dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu przeżywamy:

  • w środę – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika;
  • w czwartek – Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte w naszej świątyni o godz. 9:00 i 18.00. Zbierana w tym dniu taca jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

3. W tym tygodniu przypada również:

  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej.

4. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane będą do piątku włącznie o godz. 17:30.

5. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

6. W czwartek, 29 czerwca, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Wspieramy w ten sposób kościoły na Wschodzie i misjonarzy, szczególnie Zgromadzenie Sióstr MB Loretańskiej. Sprzęt możemy przynosić w tym dniu do godz. 12:00 i składać przy dolnym wejściu do kościoła od strony parafialnego biura Caritas. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń oraz na ulotkach znajdujących się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym od 1 lipca do 31 sierpnia zmienia się porządek Mszy świętych w naszej Parafii. W niedziele Msze św. sprawowane będą o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Natomiast w dni powszednie: poniedziałek, środa, piątek i sobota Msze św. o godz. 18:00, a we wtorek i czwartek o godz. 7:30.

8. Zgodnie z prośbą Księdza Biskupa taca z niedzieli 2 lipca, w całości będzie przeznaczona na odbudowę spalonego kościoła św. Floriana w Sosnowcu.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce parafialnej na beatyfikację Rodziny Ulmów. Beatyfikacja odbędzie się 10 września 2023 w Markowej. Nasza pielgrzymka została zaplanowana w dniach 8 – 10 września 2023 r. W programie pielgrzymki zwiedzanie sanktuariów maryjnych oraz udział w beatyfikacji. Koszt pielgrzymki 540 zł. w cenie przejazd autokarem, ubezpieczenie, dwa śniadania, dwie obiadokolacje, noclegi i bilety wstępu do muzeum. Zapisy do 31 lipca u Pani Stanisławy Dramińskiej. Ilość miejsc ograniczona. Więcej informacji na plakatach znajdujących się w gablotach ogłoszeniowych.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej. Tym, którzy rozpoczynają letni wypoczynek życzymy udanych wakacji, umocnienia sił fizycznych i duchowych. Nie zapominajmy, gdziekolwiek byśmy nie byli, o niedzielnej Mszy świętej. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.