OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE X NIEDZIELA ZWYKŁA 11.06.2023

1. Dziś przypada dziesiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. W miniony czwartek obchodziliśmy uroczystość Bożego Ciała. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy licznie wzięli udział w procesji eucharystycznej ulicami naszej Parafii, a szczególnie tym, którzy zbudowali ołtarze, jak również asyście, ministrantom i lektorom, Panu Organiście,osobom niosącym feretrony, sztandary, figury, baldachim, dziewczynkom sypiącym kwiaty i wszystkim grupom parafialnym.

2. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe. Przez oktawę uroczystości Bożego Ciała procesja eucharystyczna wokół kościoła po nabożeństwie czerwcowym.

3. W czwartek zakończenie oktawy. Podobnie jak w Boże Ciało pójdziemy do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących ulic:

  • Pierwszego – ul. Łomżyńska
  • Drugiego – ul. Lubelska
  • Trzeciego – ul. Koszalińska
  • Czwartego – ul. Mielecka

Zapraszamy całą asystę, liturgiczną służbę ołtarza, poczty sztandarowe i dziewczynki do sypania kwiatów. Nasz gorliwy udział w liturgii oktawy jest wyrazem wiary i autentycznego przylgnięcia do Jezusa. Także w czwartek po procesji poświęcenie tradycyjnych wianków z ziół i kwiatów.

4. W środę, 16 czerwca, przypada 23 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Sosnowcu. W środę także ks. biskup Piotr Skucha będzie przeżywał 53 rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. Życzymy Jubilatowi wielu łask Bożych i prosimy, aby Pan Bóg błogosławił na kolejne lata życia, obdarzał zdrowiem i opieką.

5. W piątek, 16 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę, 17 czerwca, przypada uroczystość św. Brata Alberta, głównego Patrona naszej diecezji.

7. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby Parafii.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów oraz kształtowania własnego serca na wzór Serca Jezusowego. Życząc miłej i błogosławionej niedzieli Wszystkim z serca błogosławimy.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.