OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA 19.02.2023

 1. Dzisiaj VII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziś również rozpoczynamy 56. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.
 2. W tym tygodniu w środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres WIELKIEGO POSTU. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 9:00 i 18:00. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie) oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
 3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy 13 marca w III Niedzielę Wielkiego Postu. Poprowadzi je Ksiądz Sercanin z naszego dekanatu. Postarajmy się tak zorganizować czas, by mogli w nich uczestniczyć wszyscy nasi bliscy.
 4. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwać będą kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 5. Zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godz. 17:00, a dla dorosłych o godz. 17:30. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.
 6. W piątek, 24 lutego na prośbę abpa Stanisława Gądeckiego we wszystkich kościołach będziemy się modlić w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie – a w niedzielę 26 lutego, po każdej Mszy Świętej, zostanie zorganizowana zbiórka do puszek środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska, zostaną przeznaczone na pomoc ofiarom wojny. Dziękujemy za okazane wsparcie.
 7. Na Turcję i Syrię złożono ofiarę do puszek w wysokości 1530 zł. Bóg zapłać.
 8. Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo” i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Listy są wyłożone na stoliku przy filarze – wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę.
 9. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Na ostatnie dni karnawału i na rozpoczynający się Wielki Post przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.