OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14.05.2023

 1. Dzisiaj szósta niedziela Wielkanocy. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
 3. We wtorek, 16 maja, przypada święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
 4. Również we wtorek po wieczornej Mszy św. około godz. 18:30 odbędzie się próba liturgiczna przed Bierzmowaniem dla młodzieży. Obecność kandydatów obowiązkowa.
 5. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 6. W piątek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 7. Tegoroczne spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu w rocznicę wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II odbędzie się 20 maja. Centralnymi punktami wydarzenia będzie Eucharystia o godz. 17:30 oraz koncert zespołu Sound’n’Grace o godz. 19:00. Natomiast w godzinach od 15:00 do 17:30 będą wystawione stoiska Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji, które pozwolą miło spędzić czas.
 8. Z okazji zbliżającego się Dnia Mamy Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza serdecznie na koncert pod hasłem „Gramy dla Mamy”. Koncert odbędzie się 22 maja (poniedziałek) w Hali Widowiskowo-Sportowej „Będzin – Arena”, a gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Cena biletu 40 zł. Bilety dostępne są u Pani Krystyny Pietruszka.
 9. W przyszłą niedzielę, 21 maja o godzinie 11:00 dzieci z klas III przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy, aby osoby, które nie są związane z Pierwszą Komunią Świętą uczestniczyły na Mszach św. o innej godzinie. Spowiedź i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci i rodziców przed Pierwszą Komunią Świętą odbędzie się w sobotę, 20 maja o godz. 9:00. Przez ten cały tydzień zapraszamy rodziców dzieci klas III w celu posprzątania naszego kościoła i otoczenia wokół niego przed Uroczystością I Komunii Świętej.
 10. Również przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby Parafii.
 11. 1 czerwca będziemy obchodzić Odpust Parafialny połączony z wizytacją kanoniczną ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Wizytacja kanoniczna odbywa się raz na pięć lat i wynika z przepisów prawa kanonicznego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00.Na godz. 9:00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne, natomiast o godz. 18:00 Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Bp Grzegorz Kaszak i udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.