OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA 05.02.2023

1. Dzisiaj V niedziela zwykła w roku liturgicznym, która jest zarazem pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy świętej adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • Poniedziałek, 6 lutego – św. Paweł Mika i jego Towarzysze, pierwsi męczennicy Dalekiego Wschodu, którzy zginęli za wiarę w Chrystusa w XVI wieku;
  • Piątek, 10 lutego – św. Scholastyka, dziewica, która założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Bogu;

3. W związku ze Światowym Dniem Chorego, wszystkie osoby dotknięte cierpieniem zapraszamy 11 lutego w sobotę na godz. 10:00 do Bazyliki Katedralnej w Sosnowcu na wspólną modlitwę. W czasie Mszy św. zostanie udzielony sakrament namaszczenia chorych. Natomiast nabożeństwo dla chorych z udzieleniem namaszczenia odprawimy w naszym kościele podczas rekolekcji wielkopostnych.

4. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli przy rozbieraniu szopki, choinek i ozdób świątecznych. Niech Bóg Wam błogosławi i wynagrodzi każdy przejaw dobroci i życzliwości.

5. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Lubelskiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w styczniu, a na miesiąc luty o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Mieleckiej.

6. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę i wszelką pomoc świadczoną na rzecz naszej parafii.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Najświętszej. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.