OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28.05.2023

1. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywana w Polsce Zielonymi Świątkami. Kończy się okres Wielkanocy.

2. Jutro, w poniedziałek, 29 maja, tradycyjnie w drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

3. W środę, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

5. W tym tygodniu przypadają również:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:00. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00.
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej.

6. W czwartek, 1 czerwca będziemy obchodzić Odpust Parafialny połączony z wizytacją kanoniczną ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Wizytacja kanoniczna odbywa się raz na pięć lat i wynika z przepisów prawa kanonicznego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Przed Mszą św. o godz. 9:00 zgromadzimy się przed kościołem w oczekiwaniu na przybycie Ks. Biskupa. Na tą Mszę św. zapraszamy wszystkich Parafian a szczególnie wspólnoty działające przy naszej Parafii, które po Mszy św. będą miały spotkanie z Ks. Biskupem. Natomiast o godz. 18:00 Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Bp Grzegorz i udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Prosimy o pełną asystę (sztandary, chorągwie, feretrony i dzieci do sypania kwiatków), a na zakończenie zapraszamy na wspólny grill przygotowany przez Parafialny Zespół Caritas.

7. We wtorek po wieczornej Mszy św. około godz. 18:30 odbędzie się próba liturgiczna przed Bierzmowaniem dla młodzieży. Obecność kandydatów obowiązkowa. Natomiast spowiedź przed Bierzmowaniem odbędzie się w środę o godz. 18:30.

8. Również w środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ.

9. W najbliższą niedzielę, 4 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Przypominamy, że kończy ona czas wielkanocnej Komunii Świętej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Od dzisiejszej niedzieli ukazuje się kwartalnik „Niedziela. Magazyn”. Cena 15 zł. Celem pisma jest pokazanie historii w kontekście Kościoła, wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy stałego ubogacania się Darami Ducha Świętego i wiernego trwania przy Chrystusie. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.