OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 21.05.2023

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie przed Mszą św. wieczorną.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 dzieci z klas III przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Życzymy im z całego serca, aby ich przyjaźń z Jezusem trwała całe życie, a wsparcie rodziców i najbliższych pomagało im wzrastać w wierze. Dziękujemy Paniom Katechetkom za przygotowanie dzieci i Rodzicom za przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach.
  4. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  5. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Będziemy modlić się za wszystkie mamy – żyjącym wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a zmarłym łaskę życia wiecznego.
  6. Również w piątek po wieczornej Mszy św. około godz. 18:30 odbędzie się próba liturgiczna przed Bierzmowaniem dla młodzieży. Obecność kandydatów obowiązkowa.
  7. 1 czerwca będziemy obchodzić Odpust Parafialny połączony z wizytacją kanoniczną ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Wizytacja kanoniczna odbywa się raz na pięć lat i wynika z przepisów prawa kanonicznego. Msze św. o godz. 9:00 i 18:00. Na godz. 9:00 zapraszamy wszystkie grupy parafialne, natomiast o godz. 18:00 Suma Odpustowa, której będzie przewodniczył ks. Bp Grzegorz Kaszak i udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania.
  8. Serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.