OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO 25.12.2022

 1. „Dziś narodził się nam Zbawiciel”. Radujemy się z faktu, że Pan Bóg wkroczył w dzieje ludzkości, że „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”. Niech te święta dla wszystkich Drogich Parafian i Gości będą pełne Bożego błogosławieństwa i miłości, którą przynosi ze sobą Boży Syn pod nasze dachy, w nasze rodziny i serce każdego z nas. Niech ta Boża radość i miłość przedłuża się na kolejne dni naszego świętowania i na całą naszą, nieraz trudną, codzienność.
 2. Dzisiejszą uroczystością rozpoczęliśmy oktawę i okres Narodzenia Pańskiego, który będzie trwał do niedzieli Chrztu Pańskiego, 8 stycznia.
 3. Jutro drugi dzień świąt. Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte według porządku niedzielnego. Taca z tego dnia tradycyjnie jest przeznaczona na potrzeby katolickich uczelni i wydziałów teologicznych w Polsce.
 4. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. We wtorek, 27 grudnia, św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w środę, 28 grudnia, w liturgii wspominamy św. Młodzianków, męczenników.
 5. W piątek, 30 grudnia, zgodnie z kalendarzem liturgicznym, będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej nasze rodziny – niech będą Bogiem silne i promieniujące wiarą. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni o godz. 7:30 i 18:00. Natomiast odnowienie przyrzeczeń małżeńskich nastąpi 1 stycznia w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki na Mszach Świętych.
 6. Jeszcze w tym tygodniu – w sobotę 31 grudnia – zakończymy rok kalendarzowy 2022. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 16:00, a po niej nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy świętować Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem Nowego Roku Pańskiego 2023.
 8. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie wspierali nas w przygotowaniach przedświątecznych w kościele. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia. Niech Bóg Wam błogosławi i wynagrodzi każdy przejaw dobroci i życzliwości.
 9. Wizytę duszpasterską tzw. kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w tradycyjnej formie tak jak to było w ubiegłym roku. Kolędowanie rozpoczniemy w środę 28 grudnia od ul. Koszalińskiej. Niech to będzie okazja do rozmowy o wspólnych sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Przyjęcie kapłana w domu należy dzisiaj uważać za publiczne wyznanie wiary. Jeżeli chcemy złożyć tzw. „ofiarę na kościół” należy to zaznaczyć i złożyć w osobnej kopercie. Program kolędy jest następujący:
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 11. Całej wspólnocie parafialnej i tym, którzy z nami przeżywają te radosne święta, raz jeszcze składamy najlepsze życzenia pięknych i błogosławionych świąt Narodzenia Pańskiego.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.