OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY 04.06.2023

1. Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy, w której Kościół wyznaje wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach. Kończy się okres wielkanocnej Komunii Świętej.

2. W poniedziałek – wspomnienie – św. Bonifacego Biskupa i męczennika.

3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o godz. 8:00, 9:30 i 18:00. Po Mszy św. o godz. 9:30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy, która przejdzie ulicami naszej Parafii. Czynny udział w procesji Bożego Ciała w atmosferze modlitwy jest publicznym wyznaniem naszej wiary. Prosimy o przygotowanie ołtarzy mieszkańców następujących ulic:

  • Pierwszego – ul. Łomżyńska
  • Drugiego – ul. Lubelska (przy tym ołtarzu sprawowana będzie Msza święta)
  • Trzeciego – ul. Koszalińska
  • Czwartego – ul. Mielecka (przy krzyżu obok przedszkola)

Prosimy o pełną asystę, liturgiczną służbę ołtarza, sztandary, chorągwie i feretrony. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatów – próba w środę o godz. 15:30.

4. W czwartek zapraszamy Panów na godz. 6:00 aby pomogli rozwieść ołtarze na wskazane miejsca. Jednocześnie wielka prośba do osób, które posiadają samochód odkryty czy też przyczepkę, aby zgłosiły się do ks. Proboszcza w celu uzgodnienia transportu.

5. W piątek po Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa dniu 9 czerwca obowiązuje dyspensa ks. Biskupa od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i innych form pokuty.

6. Nabożeństwo czerwcowe ze śpiewem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17:30. Natomiast przez całą oktawę Bożego Ciała po nabożeństwie czerwcowym odbywać się będzie procesja wokół kościoła.

7. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom młodzieży, która 1 czerwca przyjęła sakrament bierzmowania, za dar ołtarza w postaci ofiary, która pozwoli sfinansować renowacje dwóch kielichów mszalnych.

8. Dzieci komunijne złożyły ofiarę na pomoc dzieciom na misjach w wysokości 1000 zł., a rodzice złożyły dar ołtarza w kwocie 3600 zł.

9. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Mieleckiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w maju, a na miesiąc czerwiec o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Koszalińskiej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy św. naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy stałego ubogacania się Darami Ducha Świętego i wiernego trwania przy Chrystusie. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.