OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 20.11.2022

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

  • w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • we wtorek – św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej – najlepsze życzenia z tej okazji składamy naszemu organiście Panu Radosławowi;
  • w czwartek – św. Andrzeja i Towarzyszy, pierwszych męczenników wietnamskich.

3. W przyszłą niedzielę, 27 listopada rozpoczniemy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wypełnijmy go czuwaniem, modlitwą, nawróceniem i zaangażowaniem w służbę Chrystusowi, który przychodzi do nas także w drugim człowieku. Szczególną formą naszego czuwania niech będzie uczestnictwo w Roratach i rekolekcjach parafialnych, które rozpoczniemy w drugą Niedzielę Adwentu. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

4. Tradycyjnie Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie świece Caritas na stół wigilijny – małe w cenie 7 zł i duże w cenie 18 zł.

5. Do nabycia są opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w kościele po każdej Mszy św. jak również i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

6. Legion Maryi organizuje 9 dniową pielgrzymkę Śladami Świętego Charbela z Libanu w terminie od 13.06 – 21.06.2023 r.Koszt pielgrzymki 2350 zł. plus 850 dolarów. Więcej informacji i zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej.

7. Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Stanowisko wobec medialnego ataku na św. Jana Pawła II za rzekome zaniedbania odnoszące się do przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Ze względu na objętość dokumentu, dostępny on jest na stronach internetowych episkopatu, poszczególnych diecezji oraz mediów katolickich w całym kraju jak również w gablotach ogłoszeniowych naszego kościoła. Do zapoznania się z nim zachęca Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest kalendarz diecezjalny na Nowy Rok Pański 2023 w cenie 10 zł.

9. Bóg zapłać, za dzisiejsze ofiary na tacę z racji trzeciej niedzieli miesiąca.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli i udanego całego tygodnia – „Szczęść Boże”!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.