OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI 01.01.2023

1. Nowy Rok Pański 2023 rozpoczynamy uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Za Jej wstawiennictwem pragniemy prosić Boga o opiekę i błogosławieństwo dla naszych rodzin, ojczyzny i całego świata. Dzisiaj obchodzimy także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Świat i ludzkość ciągle potrzebują pokoju. Okrucieństwo wojny ciągle mamy przed oczami, nasze dawne trudne doświadczenia przynaglają nas do otwarcia się na cierpienia bliskich nam narodów. Msze święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę.

2. Dziś możemy uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź.

3. W piątek, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego. Ten zapis tłumaczymy też jako prośbę, aby Chrystus pobłogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów stanowi świadectwo wiary wobec naszych braci i sióstr. Msze święte w naszym kościele o godz. 9:00, 11:00 i 18:00. Taca z uroczystości Objawienia Pańskiego przeznaczona jest na Krajowy Fundusz Misyjny, który wspiera polskich misjonarzy głoszących Ewangelię na całym świecie. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tym tygodniu przypadają również:

  • Pierwszy Czwartek Miesiąca – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 10:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej

5. W sobotę, 7 stycznia o godzinie 15:00 zapraszamy do naszego kościoła na „Rodzinne kolędowanie” z udziałem naszych wspólnot parafialnych.

6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć kleryka Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej z racji Niedzieli Seminaryjnej. Ofiary zbierane na tacę przeznaczone będą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

7. Serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Koszalińskiej, którzy opiekowali się naszym kościołem w grudniu, a na miesiąc styczeń o taką samą pomoc prosimy parafian z ul. Lubelskiej.

8. Z całego serca dziękujemy wszystkim tym, którzy w ostatnim czasie wspierali nas w przygotowaniach przedświątecznych w kościele. Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przystrojeniu naszej świątyni na święta Bożego Narodzenia. Niech Bóg Wam błogosławi i wynagrodzi każdy przejaw dobroci i życzliwości.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, a także obecnym na Mszy świętej naszym drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień – „Szczęść Boże”!

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.