Ogłoszenia Duszpasterskie na XXXIV Niedzielę Zwykłą 21.11.2021

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Po każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • W poniedziałek – św. Cecylię, dziewicę i męczennice
  • W środę – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy

3. W związku z obchodzonym tydzień temu Światowym Dniem Ubogich, Caritas Diecezji Sosnowieckiej zaprasza ponownie do udziału w ogólnopolskiej akcji „Tytka charytatywna”, a tym samym do wsparcia najuboższych. Tytki – to papierowe torby, które wychodząc z kościoła można zabrać do domu (są wyłożone na stoliku w przedsionku kościoła), wypełniając je żywnością lub artykułami chemicznymi. Następnie wypełnione Tytki przynosimy z powrotem do kościoła do przyszłej niedzieli włącznie. Zebrane w ten sposób dary, przekazane zostaną ubogim.

4. Również w przyszłą niedzielę 28 listopada rozpoczniemy w Kościele Powszechnym Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Wypełnijmy go czuwaniem, modlitwą, nawróceniem i zaangażowaniem w służbę Chrystusowi, który przychodzi do nas także w drugim człowieku. Szczególną formą naszego czuwania niech będzie uczestnictwo w Roratach i rekolekcjach parafialnych. Rekolekcje rospoczniemy w II Niedzielę Adwentu 5 grudnia. Więcej informacji podamy w przyszłą niedzielę.

5. Przy głównym wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny – małe w cenie od 7 zł i duże w cenie od 18 zł.

6. Dziś na Mszy św. o godz. 9:30 zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki można nabyć w kościele po każdej Mszy św. jak również i w kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na cele parafialne.

7. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych, którzy chcieliby włączyć się do tej grupy modlitewnej działającej w naszej parafii.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.

10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy radosnej i przeżytej w gronie rodzinnym niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.