Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVIII Niedzielę Zwykłą 10.10.2021

1. Dzisiaj XXVIII niedziela zwykła w roku liturgicznym.

Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.

2. W tym tygodniu patronują nam:

  • W środę - bł. Honorat Koźmiński, prezbiter i kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
  • W piątek – św. Teresa od Jezusa, dziewica i doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
  • W sobotę – św. Jadwiga Śląska, żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17:30 na nabożeństwo różańcowe. Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. We wtorek 12 października, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VII przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

5. W czwartek 14 października będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

6. W piątek 15 października będziemy obchodzić światowy Dzień Dziecka Utraconego. Pamiętajmy w naszych modlitwach szczególnie o dzieciach, zmarłych przed urodzeniem oraz o tych które przedwcześnie zakończyły bieg życia ziemskiego. Polecajmy Ojcu także ich rodziców i rodziny.

7. W sobotę 16 października przypada 43. rocznica wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. W tym dniu Parafia Matki Bożej Różańcowej w Sosnowcu zaprasza na wspólną modlitwę na Placu Papieskim o godzinie 19:15.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki oktawalne i roczne.

9. Ojciec Święty Franciszek w dniu 9 października bieżącego roku, uroczyście rozpoczął w Watykanie XVI Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. To dzieło Kościoła powszechnego będzie odbywało się pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja” i będzie miało bardzo ważny etap prac, w które ma włączyć się także nasza diecezja. 17 października b.r. Mszą świętą o godz. 8:00 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu rozpoczniemy diecezjalny etap synodu o synodalności ogłoszonego przez Papieża Franciszka. Podczas Mszy św. będziemy prosić o Boże błogosławieństwo dla naszej diecezji na czas synodu i wszystkie dzieła powierzone nam przez Boga.

10. Przyszła niedziela będzie III niedzielą miesiąca. Szczególne dary serca przeznaczone będą na potrzeby parafii.

11. Również w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klas III SP, przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej.

12. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.