Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą

  1. Dziś przy wyjściu z kościoła zbieramy ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła caritas. Są to m.in. schronienie dla ponad 200 osób, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Dzisiejszy dzień to również doskonała okazja, aby podziękować osobą, które są zaangażowane w dzieła naszej parafialnej Caritas. Osoby potrzebujące mogą niemalże codziennie skorzystać z możliwości otrzymania prowiantu w naszym parafialnym oddziale Caritasu. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim wolontariuszom.
  2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina: w poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę; w środę – NMP Różańcową. Jest to dzień odpustu w sąsiedniej parafii przy ul. Gwiezdnej.
  3. W środę również przypada 12 rocznica śmierci ks. bpa. Adama Śmigielskiego. Pamiętajmy w tym dniu w naszych modlitwach o pierwszym biskupie ordynariuszu naszej diecezji.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. Odbywają się one codziennie o godz. 17:30
  5. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Jak co roku będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych w tzw. Wypominkach. Dzielą się one na roczne, oktawalne (wyczytywane przez siedem dni) i jednorazowe. Specjalne kartki, na których możemy wypisywać naszych bliskich, którzy już odeszli, znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  6. Zachęcamy do internetowego głosowania na projekt obywatelski, dotyczący budowy boisk przy szkole podstawowej nr 39 znajdującej się przy ul. Lubelskiej. Można to uczynić do poniedziałku. Więcej informacji na plakacie.
  7. We wtorek po mszy świętej wieczornej odbędzie się spotkanie klas VI przygotowujących się do bierzmowania.
  8. W przyszłą niedzielę z okazji XX Dnia Papieskiego, odbędzie się zbiórka funduszy na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja ma na celu wpieranie zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.Diecezjalny Asystent Apostolatu Margaretka ks. Tomasz
  9. Zmarzły zaprasza w sobotę 10 października na V Ogólnopolską Pielgrzymkę Apostolatu Margaretka do Krakowa-Łagiewnik. Początek o godz. 9:00. Można przybyć prywatnie lub grupowo. Sama zaś pielgrzymka będzie transmitowana przez stronę internetową sanktuarium.
  10. Dziękujemy za pomoc w sprzątaniu i dekoracji naszego kościoła mieszkańcom ul. Koszalińskiej. Z prośbą o taką samą pomoc zwracamy się do mieszkańców ul. Lubelskiej.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.