Ogłoszenia Duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą 26.09.2021

1. Dzisiaj XXVI niedziela zwykła w roku liturgicznym. Obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W historii naszego kraju są wydarzenia, które sprawiły, że wielu rodaków znalazło ojczyznę poza jego granicami. Poznali nową rzeczywistość, zasymilowali się z tamtejszą kulturą i tradycją, a dziś pracą i zaangażowaniem budują dobrobyt nowych ojczyzn. Niech ta myśl towarzyszy naszym modlitwom i otwartości na tych, którzy wśród nas pragną odnaleźć swoją nową ojczyznę.

2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:

  • W poniedziałek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana.
  • We wtorek – wspomnienie św. Wacława męczennika
  • W środę - święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała
  • W czwartek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora kościoła
  • W piątek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
  • W sobotę – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

3. W tym tygodniu przypadają:

  • I czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • I piątek – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:00. Przypominamy, iż spowiedź jest możliwa codziennie, 30 min. przed każdą Mszą św. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00. Prosimy, aby dzieci, szczególnie te po Pierwszej Komunii Świętej rozpoczęły nabożeństwo I Piątków Miesiąca. Zachęcamy również dorosłych do wzięcia udziału w tych nabożeństwach.
  • I sobota – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca podczas nabożeństwa różańcowego.

4. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne Straży Honorowej NSPJ. Zapraszamy wszystkich członków oraz tych, którzy chcieliby włączyć się do tej grupy modlitewnej działającej w naszej parafii.

5. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17:30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież przygotowujące się do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na dzieła Caritas.

7. W niedzielę 10 października Legion Maryi obchodzi 15 – lecie powstania wspólnoty, z tej racji zapraszamy na uroczystą Mszę św. o godz. 11:00 pod przewodnictwem Bpa Grzegorza Kaszaka.

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia, życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Obecnym na Mszy świętej Parafianom i Gościom życzymy dobrego, błogosławionego nowego tygodnia.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.