Ogłoszenia Duszpasterskie na XXIX Niedzielę Zwykłą 17.10.2021

1. Dzisiaj XXIX niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

  • W poniedziałek – święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach;
  • W środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera;
  • W piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.

3. Trwa październik, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwie różańcowym, które w naszej świątyni odprawiamy o godz. 17:30. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież przygotowujące się do I Komunii Świętej i sakramentu Bierzmowania.

4. We wtorek 19 października, po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z klas VIII przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania. Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Wydziału Katechetycznego przygotowanie do sakramentu Bierzmowania w Diecezji Sosnowieckiej jest przygotowaniem parafialnym, trwa trzy lata i obejmuje uczniów klas VI, VII i VIII. Według wskazań Konferencji Episkopatu sakrament Bierzmowania udzielany jest najwcześniej na zakończenie ósmej klasy szkoły podstawowej. Przygotowanie do sakramentu Bierzmowania jest wolą rodziców i samej młodzieży, a rodzice czują się odpowiedzialni za wychowanie religijne i zobowiązują się wspierać swoje dziecko modlitwą i dobrym przykładem życia oraz współpracować z osobą prowadzącą w parafii przygotowanie do Bierzmowania.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki oktawalne i roczne.

6. W sobotę 23 października Legion Maryi organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wyjazd autokaru o godz. 6:00 spod kościoła, koszt 40 zł (w ramach wyjazdu zagwarantowane jest ubezpieczenie i ciepły posiłek). Zapisy u Pani Stanisławy Dramińskiej

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Światową Niedzielę Misyjną. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Papieskie Dzieła Misyjne.

8. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.

9. Wszystkim naszym Parafianom, Dobrodziejom i przybyłym do nas Gościom życzymy miłej, z Bogiem przeżytej niedzieli i Bożego Błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Pozdrawiamy chorych i samotnych, zapewniając ich o pamięci w modlitwie.

Drodzy parafianie,  

Jak słyszeliśmy w odczytanym dziś Liście Pasterskim Episkopatu Polski, tydzień temu papież Franciszek rozpoczął uroczyście XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Otwierając ten synod, Papież Pragnie by w jego pracach uczestniczyli nie tylko Biskupi. Zaprasza on wszystkich ochrzczonych do uczestnictwa w procesie słuchania i rozeznawania woli Bożej dla Kościoła.

Również w naszej parafii będą trwały konsultacje synodalne prowadzone przeze mnie oraz przez parafialnego koordynatora synodu, którym jest Pani Grażyna Bijak. W ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy się spotykać z grupami parafialnymi by rozmawiać na tematy proponowane przez Ojca Świętego. Będziemy przyglądać się w jaki sposób razem, duchowni i świeccy, budujemy wspólnotę Kościoła, pochylimy się nad trudnościami we wzajemnym dialogu i zastanowimy się jak jeszcze lepiej możemy wspólnie szukać woli Bożej.

W konsultacjach wezmą nie tylko grupy parafialne. Każdy z was, bez wyjątku, jest zaproszony do tego by przyjść i podzielić się swoim doświadczeniem życia i uczestnictwa w misji Kościoła. Zarówno ja, jak i koordynator chcemy wysłuchać każdego z was. Każdy głos jest ważny. Na spotkanie i rozmowę można się umówić z nami osobiście lub przez parafialny numer telefonu. Można też kontaktować się bezpośrednio z wyznaczonym przez ks. Biskupa diecezjalnym koordynatorem prac synodalnych pisząc na adres synod@diecezja.sosnowiec.pl bądź pod numerem telefonu podanym na stronie www.diecezja.sosnowiec.pl

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.