Ogłoszenia Duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą

  1. Dzisiaj XII niedziela zwykła w roku liturgicznym, a zarazem III miesiąca. Dary serca przeznaczone będą na potrzeby naszej parafii.
  2. W tym tygodniu Kościół w liturgii wspomina:
  • W poniedziałek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnika
  1. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe sprawowane o godz. 17.30
  2. Zapraszamy na Męski Różaniec, organizowany przez parafię Najświętszej Maryi Panny Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Odbędzie się on 24 czerwca (czwartek), a rozpocznie o godzinie 18:00 Mszą Świętą, po której z Różańcem, ulicami miasta wszyscy zgromadzeni udadzą się do Parafii pw. Świętego Antoniego z Padwy "na Górce Gołonoskiej". Na zakończenie odśpiewany zostanie Apel Jasnogórski oraz udzielone zostanie błogosławieństwo dla wszystkich zebranych.
  3. Zachęcamy do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymkę na Jasną Górę. Tradycyjnie odbywać się ona będzie w dniach od 23 do 26 sierpnia. Ze względów sanitarno-epidemiologicznych, tegoroczni uczestnicy będą nocować we własnych domach, a dowożeni będą autokarami po każdym dniu wędrówki do miejsc, w których w poprzedni dzień zakończyli pielgrzymowanie. Zapisy w zakrystii.
  4. Przypominamy, iż biskupi zgromadzeni na zebraniu plenarnym, podjęli decyzję o zniesieniu dyspens od uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej oraz w święta nakazane. Dyspensy zostaną zniesione z dniem dzisiejszym (tj. 20 czerwca).
  5. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary przekazane na potrzeby naszej parafii, zarówno te złożone na tacę, jak i te które zostały wpłacone na konto parafialne.
  6. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia, a także parafianom i gościom życzymy obfitości Bożych łask i darów Ducha Świętego. Szczęść Boże.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.