OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 27.02.2022

1. Dziś ósma niedziela zwykła w roku liturgicznym. Dziś również w ostatnią niedzielę lutego, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. To zaproszenie do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej o trzeźwość w naszych rodzinach.

2. Przewodniczący KEP zwraca się do wiernych Kościoła i ludzi dobrej woli o przeprowadzenie ogólnopolskiej zbiórki pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zbiórka do puszek po każdej Mszy św. będzie miała miejsce w niedzielę 27 lutego (tj. dzisiaj) oraz w Środę Popielcową 2 marca. Zebrane środki zostaną przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

3. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich, którzy w trudnych czasach komunistycznego reżimu podejmowali walkę o wolność i suwerenność naszej Ojczyzny.

4. Również we wtorek po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży z klasy VI przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

5. W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Ten starożytny gest jest wyrazem pokuty i uniżenia przed Bogiem. Msze Święte tego dnia o godz.: 9:00, 11:00 i 18:00. Papież Franciszek prosi, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju.

6. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa lekkie oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

7. W Środę Popielcową rozpoczynają się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.

8. Zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17:00 dla dzieci i młodzieży oraz 17:30 dla dorosłych. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym o godz. 17:30.

9. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przeżywamy:

  • W piątek – święto św. Kazimierza Królewicza

10. W tym tygodniu przypadają również:

  • Pierwszy Czwartek miesiąca - dzień modlitw o powołania kapłańskiei zakonne. Po wieczornej Mszy św. adoracja do godz. 21:00.
  • Pierwszy Piątek Miesiąca – dzień wynagrodzenia NSPJ za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź w tym dniu od godz. 17:30. Do chorych kapłan z Najświętszym Sakramentem uda się od godz. 9:00
  • Pierwsza Sobota Miesiąca – dzień wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca po Mszy św. wieczornej

11. Podobnie jak w roku ubiegłym zachęcamy do włączenia się w diecezjalną akcję „Razem szturmujemy niebo” i podjęcia postu o chlebie i wodzie w intencji uproszenia powołań do naszego seminarium duchownego. Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa, patrona seminarium, w intencji nowych powołań. Listy są wyłożone na stoliku przy filarze – wpisujemy swoje imię i nazwisko oraz wybraną datę.

12. W każdy piątek Wielkiego Postu kancelaria parafialna jest nieczynna.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

14. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość, niech Bóg hojnie wynagrodzi.

15. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi. Na ostatnie dni karnawału i na rozpoczynający się Wielki Post przyjmijcie Boże błogosławieństwo…

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.