OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 20.02.2022

1. Dzisiaj siódma niedziela zwykła w roku liturgicznym.

2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

  • We wtorek – święto katedry św. Piotra Apostoła,
  • W środę – wspomnienie św. Polikarpa, biskupa i męczennika.

3. W nocy z 26 na 27 lutego 2022 (Sobota/Niedziela) w całym kraju organizowane jest wydarzenie modlitewne Noc walki o błogosławieństwo dla Polski za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. W naszej Sosnowieckiej Diecezji wydarzenie to odbędzie się w Katedrze Sosnowieckiej. Rozpoczęcie o godz. 21.00 – Apelem Jasnogórskim, o 24.00 uroczysta Msza Święta, zakończenie planowane jest ok. godz. 3.00. Zachęcamy do uczestnictwa. Program wydarzenia umieszczony jest w gablotach ogłoszeniowych.

4. Jeszcze przez tydzień trwają ferie zimowe. Dzieciom, młodzieży i wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy dobrego odpoczynku od codziennych zajęć i obowiązków. Równocześnie zachęcamy do bliskości z Panem Bogiem.

5. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

7. Dziękujemy wszystkim za złożone ofiary na tacę oraz na konto parafialne. Za wszelką życzliwość, niech Bóg hojnie wynagrodzi.

8. Pamiętamy w modlitwie i gorąco pozdrawiamy chorych i starszych, którzy nie mogą być z nami w świątyni. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. A Gościom przybyłym do naszej świątyni i drogim Parafianom życzymy wszelkiego dobra od Boga i ludzi.

W tej chwili jest 0 użytkowników na stronie.